Hogyan használjam az oldalt?

Szeretettel üdvözöljük megújult honlapunkon!

A honlap elrendezése:

• a felső menüsorban az alapítvánnyal kapcsolatos elérhetőségeket, dokumentumokat, adatokat tekintheti meg,
  • bal oldali oszlop menüiben Túróczy Zoltántól származó publikációkat, róla készült fotókat, film- és hanganyagokat talál,
  • a jobb oldali menü oszlopban pedig az alapítványról, tevékenységéről és egyéb vele kapcsolatos híreket, információkat talál.

A menük között a címsorokra kattintva lépegethet, a Nyitó oldalról viszont minden elérhető.

Az oszlopok legfelső menüiben két rendszeresen frissülő részt talál:

• Jobb oldalon a Napi ige: ez az Evangélikus bibliaolvasó Útmutatóban (Losung) található aktuális napi igét jeleníti meg.
  • Bal oldalon a Heti igehirdetések ablak és annak tartalma jelenik meg. Minden héten hétfőn itt új Túróczy igehirdetés elérhetősége jelenik meg. Lehetőség szerint olyan prédikáció, amely valamilyen szempontból kötődik a soron következő ünnepnaphoz, vagy vasárnaphoz. Az alapige melletti nyílra kattintva megnyílik az alapige szövege, az igehirdetés címe utáni nyílra kattintva pedig a teljes igehirdetés olvasható, vagy hallgatható.

Az igehirdetések menün belül megtalálja a korábban már megjelent igehirdetéseket, illetve külön címszó alatt meghallgathatja a Túróczy Zoltán által elmondott igehirdetések hangfelvételeit.

Ha hangfelvétel meghallgatása közben szeretne honlapunkon nézelődni, keresgélni (vagy esetleg navigálni), javasoljuk, hogy böngészőjében külön ablakban nyissa meg a hangfelvételt.

Az igehirdetés kereső Excelben menüpontra, illetve más helyen Túróczy Zoltán igehirdetéseinek adatbázisa címszóra kattintva megnyílik egy Excel táblázat, melyben minden, a honlapra feltett - olvasható és hallgatható - igehirdetést megtalál.

A táblázatban az igehirdetéseket igehelyek szerinti sorrendben látja, de az Excel lehetőségeit kihasználva - a szerkesztés engedélyezését követően - más szempontok szerint is sorba rendezheti a prédikációkat. (Ezt az adatbázist folyamatosan bővítjük.)
Az Elérhetőség címsor alatti oszlopban található linkekre kattintva a kiválasztott igehirdetés nyitható meg.

Igény esetén a honlapon található képek és egyéb dokumentumok - a képen a jobb egérre kattintva - megnyithatók és így kinagyíthatók.

A honlapot fokozatosan továbbfejlesztjük. Bízunk benne, hogy zökkenőmentesen tud navigálni benne, és minden keresett információt megtalál.

Ha bármilyen gondja van a honlap használatával, vagy javaslata a honlappal kapcsolatban, az Elérhetőség / Könyvrendelés menüpont alatt megtalálható e-mail címek egyikén küldhet üzenetet.

Sok örömöt kívánunk honlapunk olvasásában!

Erős vár a mi Istenünk !

A Túróczy-hagyaték Alapítvány kuratóriuma

A győri Ráth Mátyás Evangélikus Gyűjtemény Levéltárában található hagyaték

Evangélikus Egyház Gyülekezeti és intézményi honlapok Túróczy-hagyaték Alapítvány Dokumentumok Hogyan használjam az oldalt?