Posztilláskönyv

A rendszerváltozás tavaszt hozó fuvallatát érezve a munkatárs, rokon és jó barát - Kovács Géza Győr-nádorvárosi lelkész - szerkesztésében az Evangélikus Teológiai Akadémia 1989-ben megjelentette Túróczy Zoltán Posztillás könyv című igehirdetés kötetét (POSZTILLA = A szentírásbeli helyek felolvasása után (post illa verba evangelii) mondott magyarázat). Ez volt az első alkalom, amikor az "agyonhallgatott" püspök igehirdetései ismét a nyilvánosság elé kerülhettek. Kényszerű száműzetése idején készültek Túróczy Zoltán ezen igehirdetései az 1953. évben sorra kerülő magyar igehirdetési rend szerint az evangéliumok alapján. Nem volt számára probléma, hogy az íróasztal fiókjának írja, még akkor is, ha néha egy-egy gyülekezetben a szószékről is elhangzott. Hitte, hogy eljön az az idő, amikor újra megszólalhat az idegen szellemmel meg nem fertőzött ige. Halála után is szolgálni akart új életek kezdéséért, vagy lankadt szívek újra megelevenedéséért.

Időszerű szeretet
A Gecsemáné mennyei háttere
Egy éjjel az angyalok között
Csak kegyelem