Isten embere

Túróczy Zoltán evangélikus püspök (1893-1971)
I-II. kötet

Magyarországi Evangélikus Ifjúsági Szövetség
Budapest, 2002

Az alábbi digitális tartalomjegyzék egy-egy sorára kattintva megnyithatja a könyv megfelelő részét.

Egyes megnyitandó fájlok mérete miatt - az internet sebességétől függően - előfordulhat, hogy hosszabb időbe telik azok megnyitása. Ebben az esetben szíves türelmét kérjük!

- Könyvborító, impresszum >>

- Elbeszélések >>

- Bibliográfia >>

- Utószó >>

Az Isten embere - Túróczy Zoltán evangélikus püspök (1893-1971) című kétkötetes könyv megmaradt példányait - és az írásbeli megállapodás értelméből következően ezzel együtt a könyvvel kapcsolatos jogokat - a kiadó, a Magyarországi Evangélikus Ifjúsági Szövetség 2011-ben átadta a Túróczy-hagyaték Alapítványnak. E 2002-ben megjelent munkát most, Túróczy Zoltán születésének 125. évfordulóján a nyomtatott változattal lényegében azonos formában tesszük közzé alapítványunk honlapján.

Egyértelmű sajtóhibák, illetve néhány pontatlan dátum korrigálásán kívül két olyan helyen javítottunk tárgybeli tévedést, ahol ez röviden, a tördelés változtatása nélkül megtehető volt (az I. kötet 71. oldalán a 231. lábjegyzetben, valamint a 74. oldalon a kép feliratában). A II. kötet Levelek című fejezetében az egyik címzetthez bekerült a családi neve. A nyomtatott változattal való egyezés érdekében az igehirdetések között maradt a Természetes emberszeretet - keresztyén emberszeretet című előadás szövege (II. kötet 714-719. oldal), illetve az I. kötetbeli dokumentumgyűjteményben és a II. kötetben szereplő Levelek című fejezetben is olvasható Túróczy Zoltán 1951. május 15-i levele.

2018 októberében

Túróczy-hagyaték Alapítvány kuratóriuma

Igehirdetések
Igehirdetés felhő